آموزش

سایت ساز سی می پلاس

آموزش

آموزش قرار دادن favicon برای سایت

سه شنبه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۷


Favicon چیست و چه کاربردی دارد؟

Favicon یک تصویر کوچک است که در تمام مرورگرهای اینترنت در کنار آدرس صفحات، در سربرگ هر تب در کنار عنوان سایت و یا هنگامی که آدرسی را به لیست علاقه مندی ها اضافه می کنید در کنار آنها نمایش داده می شود. در واقع تصویری است که نماینده یک سایت است و به همین جهت از آن به عنوان آیکن میانبر، آیکن بوکمارک و … هم یاد میکنند. اندازه Favicon عموما 32 در 32 پیکسل است.

چگونه Favicon بسازیم؟

اگر تصویری که مایلید به عنوان Favicon سایت خود قرار دهید را از پیش در اختیار دارید، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که اندازه تصویر را به 32 در 32 پیکسل تغییر داده و اطمینان حاصل کنید که تصویر دارای یکی از فرمت های png یا gif باشد. اگر ابزار مناسب جهت تغییر سایز تصویر مورد نظر را بر روی کامپیوتر خود در اختیار ندارید، می توانید از یک ابزار آنلاین مانند سایت image.online-convert.com استفاده کنید. با استفاده از این سایت می توانید به سادگی فرمت های تصویری مختلف را به یکدیگر تبدیل کرده و اندازه آن ها را به ابعاد دلخواه تغییر دهید. اما اگر تصویر دلخواهتان را از پیش در اختیار ندارید و مایلید خودتان یک تصویر یا لوگوی جدید به عنوان Favicon سایتتان طراحی کنید، بهترین کار این است که از سایت بسیار کاربردی Favicon.cc استفاده کنید. با استفاده از این سایت، می توانید به سادگی تصویر دلخواه خود را طراحی کنید و به صورت کاملا زنده نتیجه ی کار را به صورت favicon در بالای تب مرورگر نیز مشاهده کنید.

چگونه برای سایت خود Favicon قرار دهیم؟

برای قرار دادن تصویر مورد نظر خود به عنوان Favicon وب سایت خود در سی می پلاس فقط کافی است از منوی سمت راست به بخش تنظیمات وب سایت رفته و مطابق تصویر زیر بر روی دکمه افزودن/تغییر Favicon کلیک کنید. سپس تغییرات را ذخیره کنید.